Mida tähendab OEKO-TEX® standard 100 ja miks just sellele vastavaid tooteid eelistada

STANDARD 100 by OEKO-TEX® on üks tuntumaid tekstiilimärgiseid, mis tähistab kanga ohutust ja kahjulike ainete suhtes tehtud testide läbimist. Ehk see märgis tähistab neid tekstiile, mis on toodetud keskkonna ja töötaja sõbralikult ning ilma inimesele ohtlike kemikaalideta.

Miuks laste aluspesu kangas on valmistatud Türgis ja vastab Öko-tex standard 100 esimesele klassile.

Kangaste testimise ja sertifikaadi väljastamisega tegeleb ettevõte OEKO-TEX Service GmbH, mis asub Šveits.

Kangaid testides võetakse arvesse paljusid reguleeritud ja ka reguleerimata aineid, mis võivad olla inimeste tervisele kahjulikud. Paljudel juhtudel ületavad STANDARD 100 piirväärtused siseriiklikke ja rahvusvahelisi nõudeid ehk sa võid olla veendunud, et need kangad on täiesti ohutud. Kriteeriumid, millele OEKO-TEX® standard 100 märgisega kangas peab vastama vaadatakse üle vähemalt kord aastas ja täiendatakse uute avastuste või seadusest tulenevate nõuetega.

Seda standardit on võimalik taodelda ka valmistoodetele, meie aga peame hetkel hoolega silmas, et kangad, etiketid, niidid ning muu Miuks aluspesu loomiseks kasutatav furnituur oleks sertifitseeritud. Kogu toote vastavust tuleks hoolega jälgida siis, kui riideeseme peal on trükised või pildid.

OEKO-TEX® standard jaguneb omakorda neljaks klassiks. Need klassid erinevad nii nõuete kui ka keelatud ainete piirväärtuste poolest, millele peavad tooted standardi saamiseks vastama. Nagu juba öeldud, kuuluvad Miuks toodete valmistamiseks kasutatud kangad OEKO-TEX® standard 100 klassi 1. See tooteklass hõlmab imikutele mõeldud kangaid ning sellel on määratud kõige rangemad nõuded ja piirväärtused.

Õnneks on täna juba suurem osa turul olevatest puuvillastest kangastest ning rõivastest just selle sama OEKO-TEX® sertifikaadiga. See on võit meile kui tarbijatele ja ka maadele, kus puuvill kasvab. Nii nagu puuvilla koristajad, töötlejad ja kangaks kudujad, ei pea ka meie tänu sellele standardile mürgiste kemikaalidega kokku puutuma.

Kasutatud materjal ja lisalugemine OEKO-TEX® standardi kohta: https://www.oeko-tex.com/en/

Mari
Miuksi üks emadest ♡Eelmine
Kes on Miuksi tagatoas?

Vastused puuduvad

Email again: