Kes on Miuksi tagatoas?

Esimese blogipostituse pühendan ma sellele, et tutvustada sulle meie Miuks-perekoda ja tagatuba.

Meie Miuks-pere koosneb kahest perekonnast. Üks on minu, Mari pere ja teine mu õe Kadri pere. Tagatubasid on meil ka mitu, üks neist asub Tallinnas, meie juriidilisel aadressil, teine aga kuurortlinnas Haapsalus. Näiteks lähevad kõik meie pakid välja just Haapsalust.

Minu ja Kadri kõige esimene äriplaan, kunagi kui algkoolis käisime, oli loomade varjupaik. Sellest ei saanud asja, sest meie ema ei olnud huvitatud tänavalt kokku korjatud lindudelele, putukatele ja loomadele ruume pakkuma ning kord olid meil loomi päästes ussid kõhus ja teinekord voolas pisaraid rohkem, kui keegi meist ära kannatada suutis… Olgu siinkohal ka öeldud, et emme Pille on meie tänase ettevõtmise suurim fänn ja toetaja!

Täna on hingehaavade lakkumisel ja ruumide pakkumisel abiks ka meie abikaasad Silver ja Janar. Miuksi idee sünnist alates on nad olnud meile igati toeks ja pakkunud abi disainilahenduste loomisel, tootearenduses (ja nad on väga nõudlikud!) ja seadmepargi hoolduses. Näiteks on Silveri tehtud meie esimesed tootesildid ja Janar on võimeline õmblema valmis vist kõik Miuks valikus olevad, ning ka arendusjärgus tooted.

Meestele lisaks on meil õega kokku kolm last - Mia, Kristjan ja Lisbeth. Lapsed aitavad meil kangaid valida ja on modellideks. Näiteks on ka Miuks logo Lisbethi kirjutatud. See logo oli mõeldud 2018. aastal esimesele Miuks brändile, mille põhitoode oli unisex dressipluus. See mõte ei saanud aga isegi ettevõtteks, sest elu tuli vahele ja olgem ausad, sarnast toodet pakkusid paljud.

Kristjan, meie baasmodell, on aja jooksul lastest kõige rohkem tööd teinud. Ta on pidanud proovima nii poiste- kui tüdrukute riideid, nõeltega kinnitatud riideid ja riideid, mida ei saa isegi riieteks nimetada. Mia suurim panus on meie sotsiaalmeedia staariks olemine. Ta on mulle hea ja lähedal võtta ning kohutavalt nunnu ka ju!

Edasi räägin ma sulle Kadrist. Ta on lõpetanud Tallinna Tehnikakõrgkooli tehnilise disaini eriala ja on oma töös täiesti suurepärane! Tema tehtud on meie kõigi toodete lõiked, tema õmbleb kõik meie demotooted ja teeb tootearenduses vajaminevad parandused. Ehk kokkuvõttes õmbleb ta ikka väga palju… Kadri: “Mari, ma võin sulle suusajope teha, aga mul on tunne, et ma ei saa nende poiste aluspükstega hakkama!” AGA TA SAI HAKKAMA! Ja noh, mulle kui võhikule tundub suusajope ikka tunduvalt keerulisem toode, kui paar aluskaid...

Meie ettevõtte loomine ja esimeste müükideni jõudmine käis umbes nii:

Mari: “Kuule Kadri, mis arvad, kui teeks firma, mis toodab Eestis valmistatud laste aluspesu.”

Kadri: “Eee, kas sa oskad pesu õmmelda?”

Mari: “EIIII, mis asja??? Ma ei oska midagi õmmelda, aga sina oskad ju!”

Kadri: “Meil pole masinaid.”

Mari: “Sul on ju mingi õmblusmasin.”

Kadri: “Jah, aga see on vana ja ainult üks ja ma ei õmble sellega miljon paari aluspükse iialgi valmis.”

Mari: “Aaa, okei.”

*mõlemad mõtlevad veidi*

Kadri: “Kuule aga teeme firma ikka, ma mõtlen lõiked, teen näidistooted ainult ise ja ostame õmblusteenust sisse!”

Mari: “Aa, jaa, teeme siis nii.”

*Mari hakkab vabrikut otsima, Kadri hakkab lõikeid tegema*

Umbes aasta, kümme uut tooteideed, kolm kangafeili, kakskümmend muud feili, palju-palju armastust, õppetunde, raisatud finantsvahendeid, ootamist, kirjavahetusi ning tohutult usku endasse ning üksteisesse hiljem:

Kadri: “Mariiiii, me tegime just oma esimese müügi!!!”

Ahaa, minust ka natuke. Mina lõpetasin ka Tallinna Tehnikakõrgkooli rõiva- ja tekstiiliteaduskonna, aga ma ei ole enne Miuksi oma erialal mitte päevagi töötanud. Pigem olen ma kolinud sotsiaalmeedia ja fotograafia maailma… Mina teen meie pildid, postitan neid sotsiaalmeediasse, suhtlen ettevõtete ja sinuga, otsin meile uusi partnereid ning hoian- ja loon e-poodi.

Ja see kõik on nii tore! Meie ettevõtte kõigil asjapulkadel on omad ja erilised superoskused, ning neid koos tööle pannes sündis meie Miuks.

Mari

Üks Miuksi emadest


Järgmine
Mida tähendab OEKO-TEX® standard 100 ja miks just sellele vastavaid tooteid eelistada

Vastused puuduvad

Email again: